Niezbędne
Zawsze aktywne
Plki niezbędne do funkcjonowania strony, które nie zbierają informacji o Tobie ani o Twoim systemie.
Wystawa miała na celu zaprezentowanie prac członków Studenckiego Koła Naukowo - Artystyczne GRAFO, które w abstrakcyjny sposób przedstawiają otaczającą nas rzeczywistość. Każdy z członków koła w charakterystycznym dla siebie stylu prezentuje swoją interpretację tematu.
Lista artystów wystawiających prace:
Joanna Deręgowska, Shadi, Pamela Zawilowicz, Kamila Byczek, Aleksandra Łysiak, Julia Siłka, Karolina Szplitt, Julia Rut, Karina Miłoś, Patryk Brzezicki, Julia Lis, Kamila Kłeczek, Karolina Cieleń, Edyta Wikiera, Barbara Bodio, Katarzyna Smoleń, Karolina Napieracz, Agnieszka Polak, Joanna Burlikowska, Oliwia Bosek
Wystawa miała na celu zaprezentowanie prac członków Studenckiego Koła Naukowo - Artystyczne GRAFO, które łączą w sobie temat ponadczasowej literatury i poezji wraz z indywidualnym podejściem do ilustracji. Inspiracja ulubionym utworem została przedstawiona przez studentów za pomocą różnych, artystycznych środków wyrazu. Każdy z członków koła w charakterystycznym dla siebie stylu przekazał własną interpretację ilustracji do wybranego przez siebie utworu.
Lista autorów wystawy:
Karolina Szplitt, Anna Brodowicz, Ewa Szczębara, Pamela Zawiłowicz, Shadi Hamama, Aleksandra Guzek, Marlena Bieniasz, Barbara Bodio, Joanna Burlikowska, Kamila Kłeczek, Patryk Brzezicki, Karolina Cieleń, Aleksandra Łysiak, Anna Paściak, Katarzyna Smoleń, Joanna Deręgowska, Karolina Błajdo, Karolina Pociask, Karina Miłoś, Aldona Florek, Oliwia Augustyn, Paulina Hanus, Edyta Wikiera, Julia Rut
Przewarstwienie to nazwa idealnie wyjaśniająca proces tworzenia prezentowanych prac. Wystawa ukazywała wrażliwość oraz umiejętności łączenia zdjęć tworząc nowe odmienne obrazy, emanujące głębią poprzez zastosowane kolory oraz energią, które artystka chciała przekazać otoczeniu. Źródłem inspiracji była natura, ciało człowieka – poprzez zgłębianie otaczającego nas świata otrzymujemy wizje, z którymi chcemy się dzielić.
Karolina Pociask ma 23 lata i studiuje w Instytucie Sztuk Pięknych w Rzeszowie. Od 2018 roku uczęszcza do pracowni Druku Cyfrowego, gdzie realizuje swoje projekty i pomysły. Zajmuje się również grafiką warsztatową, malarstwem oraz projektowaniem graficznym. Jest organizatorem wystaw i warsztatów graficznych. Swoje prace prezentowała na kilku wystawach zbiorowych w Polsce. Jej pasją jest także fotografia i jako założycielka uniwersyteckiego koła naukowego „LENS” zrzesza studentów podzielających jej pasje.
Transmutacja II to wędrówka otwierająca możliwość do zbudowania własnej tożsamości od nowa. Wystawa jest kontynuacją próby eksplorowania najskrytszych myśli - zwłaszcza najbliższych nam samym, a o których boimy się mówić głośno. Twórca skupia się na negatywnych emocjach, przyodzianych w kolorową oprawę graficzną, zaznaczając, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje.
Shadi studiuje grafikę w Instytutcie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Artysta w swej twórczości podejmuje głównie rozważania psychologiczne, a w swoich pracach głęboko ukrywa emocje. Jego sztuka, to zachęta do intymnego zbliżenia z uczuciami - zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi.
Magenta to nazwa koloru powstającego poprzez zmieszanie barwy czerwonej z domieszką barwy niebieskiej. Uznałyśmy, że to magenta i jej odcienie będą motywem przewodnim naszej wystawy, bardzo kobiecej wystawy, która ma na celu pokazać jak dużym źródłem inspiracji może być płeć piękna. Prace ukazywały codzienność, drobne i te większe problemy w świecie kobiet, ale przede wszystkim miały emanować pięknem i kobiecością.
Marlena Bieniasz ma 23 lata i od dziecka wykazuje zamiłowanie do różnych dziedzin sztuki. Studiuje w Instytucie Sztuk Pięknych, gdzie łączy ze sobą różne obszary grafiki. Jej twórczość opiera się na osobistych przeżyciach związanych z sytuacjami życia codziennego, a także problemami społecznymi. W ilustracji malarskiej Marlena łączy psychologię ze sztuką. Inspiracje znajduje w całym spektrum problemów społecznych. W jej pracach widać również zamiłowanie do natury i swobodę przedstawiania płci pięknej. Obecna wystawa to skrawek twórczości Marleny, którą możecie znaleźć na mediach społecznościowych.
Aleksandra Guzek ma 20 lat i również studiuje w Instytucie Sztuk Pięknych w Rzeszowie. We wcześniejszych latach swoje zamiłowanie sztuką realizowała w obszarze rysunku i malarstwa, grafiką i ilustracją zainteresowała się rozpoczynając studia i do tej pory rozwija te dziedziny grafiki. Inspiracją do jej prac są w głównej mierze ludzie i osobiste przeżycia.
Obie podzielają zamiłowanie do ilustracji, czego owocem jest niniejsza wystawa.
Rzeszowski Inkubator Kultury
ul. Jagiellońska 24
35-025 Rzeszów
pon.-pt.:
9:00-20:00
Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.