Rzeszowski Inkubator Kultury - logo

Jednym z obszarów tematycznych, w jakich działamy, jest realizacja przedsięwzięć własnych Inkubatora oraz udostępnianie przestrzeni. Nieustannie nawiązujemy współpracę z różnymi instytucjami i organizacjami zarówno z lokalnego podwórka, jak i z całego kraju, a nawet spoza jego granic. Wymiana doświadczeń, spotkania z inspirującymi ludźmi i kreatywność naszego zespołu sprawiają, że w naszej ofercie kulturalnej pojawiają się nowe, interesujące inicjatywy. Jedne z nich na stałe wpisują się w nasz harmonogram wydarzeń, a inne ustępują miejsca kolejnym. Cieszymy się, że już od prawie 10 lat możemy tworzyć dla Was kulturę w Rzeszowie! Dziękujemy, że jesteście z nami!

Nasze projekty:

Letni Ogródek Kulturalny

Masz ochotę na pyszną lemoniadę czy może chcesz obejrzeć ciekawy film lub koncert? W Letnim Ogródku Kulturalnym nie musisz stawać przed takim wyborem. Klimatyczne oświetlenie, wygodne leżaki i świetną atmosferę dopełnia smak świeżej i orzeźwiającej lemoniady przygotowanej specjalnie dla Ciebie na miejscu. Społeczna Lemoniada wspiera idee less waste. Zachęcamy do przychodzenia z własnym kubkiem, a lemoniadę wyceniacie sami. Celem działalności jest stworzenie wyjątkowego miejsca spotkań łączącego społeczność, kulturę, niepowtarzalny klimat i wspólną celebrację życia.

Punkt Adopcji Roślin

Jest naszą stałą inicjatywą, której przyświeca idea less waste – nie wyrzucaj, oddaj!

W Punkcie Adopcji Roślin możesz pozostawić rośliny, którymi już nie możesz się opiekować lub je zaadoptować, całkowicie za darmo. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, więc postanowiliśmy go rozszerzyć o punkt przesadzania roślin oraz kampanię informacyjną przygotowaną przez Koło Naukowe Uniwersytetu Rzeszowskiego „Krajobrazy”, dzięki której zapoznacie się z podstawą pielęgnacji roślin.

Wystawy

W naszej przestrzeni zawsze znajdzie się miejsce na Waszą sztukę!

- Pierwsza Galeria– to szansa dla młodych, utalentowanych ludzi na zaistnienie na artystycznej mapie Rzeszowa oraz konfrontowanie swojej twórczości z odbiorcami.

- Mała Galeria – czasem ograniczenia dają nowe możliwości! Mała Galeria to sześć ram o wymiarach 16 cm x 16 cm.

- Wystawy plenerowe – miasto jest doskonałą przestrzenią ekspozycyjną dla sztuki! Rozglądaj się uważnie, a zobaczysz nasze wystawy.

- Wystawy wirtualne – to odpowiedź na możliwość wystawiania prac młodych i zdolnych twórców w czasach izolacji społecznej wywołanej globalną pandemią wirusa SARS-Cov-2.

- Wystawy amatorów i profesjonalnych twórców – dla nas najważniejsza jest sztuka, umożliwiamy jej zaprezentowanie wszystkim twórcom.

Warsztaty

U nas z pewnością nauczysz się czegoś nowego! Nasza oferta warsztatowa zmienia się co roku, jednak jednej rzeczy możecie być pewni – zawsze jest ciekawa i rozwija Wasza kreatywność i umiejętności.

 

To tylko niektóre z naszych inicjatyw, kolejne znajdziecie w zakładkach po prawej stronie -->

Kontakt

Rzeszowski Inkubator Kultury
ul. Jagiellońska 24
35-025 Rzeszów

pon.-pt.:
9:00-20:00

17 853 80 04 fax: 17 853 80 13
Napisz do nas

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.