Rzeszowski Inkubator Kultury - logo

M I K R O S S K O P E O

Cykl prac, których część stanowi instalacja składająca się z wielu abstrakcyjnych form zamkniętych w kształcie koła, niczym obrazy, które jawią się podczas mikroskopowych obserwacji. Jest to pewnego rodzaju oddanie podziwu w stronę natury, ale także docenienie postępu technologii i nauki, bez której doświadczanie i odbiór pewnych rzeczy byłby dla ludzi nieosiągalny.

Na pracę składają się także obiekty biologiczne wyglądem nawiązujące do struktur, które stanowią motyw całej pracy. Obiekty to grzybki herbaciane, wyhodowane podczas procesu fermentacji herbaty. W zależności od długości czasu fermentacji, produktów użytych oraz żywotnści danego grzybka, uzyskały różny kolor i strukturę. Za pomocą tego biologicznego akcentu została zrealizowana chęć pokazania występujących naturalnie form, które mogą stanowić nie tylko inspirację, ale również mogą być pełnoprawnym obiektem o wartościach estetycznych.

Poza wymienionymi częściami pracy, na całość cyku składają się również rysunki wykonane w różnych technikach oraz grafiki. Każde z nich były inspirowane formami biologicznymi, zdjęciami spod mikroskopu, czy filmami przedstawiającymi mikroświat. Jednak żadne z nich nie jest dokładnym odzwierciedleniem natury. Obrazy są przetworzone – stanowią osobistąkreację wyobrażeń na temat tego, z czego zbudowany jest świat.

JULIA LIS

Ukończyła studia I stopnia na kierunku Sztuki Wizualne na Uniwersytecie Rzeszowskim. Tworząc prace sięga do różnorodnych technik. Mimo takiego zróżnicowania, pracom towarzyszy spójny temat. Tworząc odwołuje się do zagadnienia jakim jest stosunek do natury. To właśnie natura w swym mikroskopijnym obliczu stała się dla niej inspiracją do stworzenia cyklu “Mikros Skopeo”.

Ściana I

BIO obiekt I

BIO obiekt II

BIO obiekt III

BIO obiekty

Ściana II

Grafika

Ściana III

Instalacja I

Instalacja II

Instalacja III

Instalacja IV

Instalacja V

Ściana IV

Toner na papierze I

Toner na papierze II

Toner na papierze III

Toner na papierze IV

Toner na papierze V

Ściana V

Przedruk anastatyczny i rysunek na papierze

Ściana VI

Mix media

Kontakt

Rzeszowski Inkubator Kultury
ul. Jagiellońska 24
35-025 Rzeszów

pon.-pt.:
8.30 - 16.30

17 853 80 04 fax: 17 853 80 13
Napisz do nas