Niezbędne
Zawsze aktywne
Plki niezbędne do funkcjonowania strony, które nie zbierają informacji o Tobie ani o Twoim systemie.
W IV edycji projektu Młodzież dla Miasta wzięło udział 6 szkół, realizując 7 projektów, w które zaangażowało się blisko 100 uczniów. Pod okiem 5 trenerów odbyło się 18 spotkań szkoleniowych, a także cykl warsztatów i wizyty w instytucjach kultury. Przez cały czas projektu uczniowie mogli liczyć na 6 opiekunów. Grupom projektowym udało się pozyskać aż 42 partnerów.
Grupy projektowe edycji 2016/2017
II Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie
Projekt „Zastrzyk kultury”. Czyżby chodziło o ratownictwo i pierwszą pomoc? Jeśli uznamy, że dostęp do kultury należy do podstawowych potrzeb człowieka to wszystko się zgadza. Koncerty, warsztaty, wykłady, dyskusje, projekcje, a wszystko to podczas festiwalu artystycznego zorganizowanego przez najliczniejszą grupę projektową.
II Liceum Ogólnokształcące przystąpiło w dwóch grupach projektowych, bowiem DUOkon już na stałe wpisał się w projekt Młodzieży dla Miasta. W tym roku odbyła się już trzecia edycja konwentu dla fanów seriali, filmów, gier i nie tylko. Jedną z wielu atrakcji piątkowego wieczoru był korytarz grozy.
Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie
Projekt polegał na stworzeniu filmu metodą poklatkową.
Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
Po kilku miesiącach intensywnych prób uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 stworzyli spektakl pod tytułem „Niemy protest”.
Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
Wrażliwość młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomicznych możemy poznać dzięki ich realizacji koncertu charytatywnego na rzecz schroniska Kundelek. W swojej inicjatywie połączyli występy muzyczne z pokazami filmów i zbiórką potrzebnej karmy, a w tym wszystkim zawarli swój apel o zwrócenie uwagi na los bezdomnych zwierząt i promocję mądrej adopcji.
Zespół Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego
Grupa projektowa zorganizowała Warsztaty Pomocy. Do swojej inicjatywy zaprosili wiele ciekawych pasjonatów, którzy chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami, tym samym zachęcając do aktywnej postawy podczas przeprowadzonej zbiórki żywności dla osób potrzebujących.
Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Mikołaja Kopernika
O zdolnościach plastycznych uczniów z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości wie już chyba całe miasto. Tym razem na warsztat wzięli florystyczne ozdoby okolicznościowe sprawdzając się zarówno w roli organizatorów jak i instruktorów.
Patron honorowy: Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Wizyty studyjne dla uczestników projektu odbyły się w Muzeum Dobranocek ze Zbiorów W. Jamy, Teatrze Maska, Biurze Wystaw Artystycznych oraz Wojewódzkim Domu Kultury. Dziękujemy przedstawicielom instytucji kultury, które otworzyły swoje drzwi na ciekawską młodzież i z pasją opowiedziały o swojej pracy.
Podziękowania należą się również sponsorom za wsparcie rzeczowe i ufundowanie upominków dla uczestników projektu. Wsparło nas: Kino Helios, Stowarzyszenie na Rzesz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”, Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu, Ścianka wspinaczkowa BALTORO.
Za rozgłos i rzetelne informowanie o projekcie dziękuję patronom medialnym: Polskie Radio Rzeszów, Radio Centrum, Radio Feniks, Gazeta codzienna i portal Nowiny.
Rzeszowski Inkubator Kultury
ul. Jagiellońska 24
35-025 Rzeszów
pon.-pt.:
9:00-20:00
Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.