Rzeszowski Inkubator Kultury - logo

Dotychczas w projekt angażowani byli uczniowie podkarpackich szkół średnich, którzy przed przystąpieniem do realizacji własnych przedsięwzięć uczestniczą w specjalistycznych szkoleniach, a następnie pod doświadczonym okiem bardziej doświadczonych opiekunów, realizują własne, autorskie inicjatywy kulturalne, społeczne lub edukacyjne. Na przygotowanie do działań składa się cykl warsztatów kompetencyjnych prowadzonych przez doświadczonych animatorów kultury oraz wsparcie merytoryczne przez cały czas trwania projektu. To pierwsza edycja w formule konkursowej, do której zaproszone zostały również szkoły podstawowe, szkoły średnie, uczelnie wyższe oraz uczestnicy indywidualni w kategorii open.

 

Na każdym etapie projektu uczestnicy mogli złożyć wniosek o dostęp do mentora.  Mentorami w tej edycji konkursu były osoby doświadczone ze świata biznesu, sztuki i nauki. Oto oni: Sławomir Nosal, Maciej Rałowski, Jarek Bal, Łukasz Bajda oraz Ewelina Jurasz. Każdy mentor mógł współpracować z wieloma uczestnikami konkursu jednocześnie.

Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie

Nazwa projektu: Gra miejska

Rodzaj projektu: quiz

Lokalizacja: Park Rozrywki i Wypoczynku, Bulwary nad Wisłokiem

Termin finału: 30 kwietnia 2020 (projekt nie doczekał się realizacji z uwagi na wystąpienie pandemii wirusa SARS-CoV2)

Projekt nie wyszedł z fazy koncepcyjnej

Grupa projektowa:

 1. Kamil Mazur
 2. Aleksander Cholewa
 3. Przemysław Zięba
 4. Iga Bajda
 5. Ida Mikulska
 6. Faustyna Krawczyk
 7. Victoria Rząsa
 8. Elżbieta Dziadosz
 9. Michał Obacz

Opieka ze strony szkoły: Karolina Winiarska

 

Zespół Szkół Energetycznych im. gen. Wł. Sikorskiego w Rzeszowie

Nazwa projektu: Podkarpacki Festiwal Fotografii i Grafiki - PIKSEL 2020

Rodzaj projektu: warsztaty fotograficzne / wystawa

Lokalizacja: różne galerie i miejsca wystawowe w Rzeszowie

Termin finału: 23-26 kwietnia 2020 (projekt nie doczekał się realizacji z uwagi na wystąpienie pandemii wirusa SARS-CoV2)

To pierwsze tego typu wydarzenie na Podkarpaciu, podczas którego fotografia i grafika cyfrowa przeplatają się ze sobą.

Idea która przyświeca temu wydarzeniu, jest wyjście z pracowni graficznych i zamkniętych studiów fotograficznych do każdego z nas, bez względu na to czym się zajmujemy na co dzień.

Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się w kwietniu 2020 roku i swoją tematyką obejmie fuzję grafiki i fotografii cyfrowej. W trakcie festiwalu odbędą się, wystawy, wernisaże, spotkanie z twórcami oraz warsztaty.

Wstęp na wszystkie wystawy, spotkania i warsztaty jest darmowy.

Grupa projektowa:

 1. Zuzanna Stawarz
 2. Krzysztof Kordulski
 3. Eryk Berłowski
 4. Patrycja Czop
 5. Przemysław Dziob
 6. Jakub Wawruch
 7. Karolina Kłos
 8. Karolina Kapustyńska

Opieka ze strony szkoły: Kamil Skrzypiec

Pozyskani partnerzy / sponsorzy: Prezydent Miasta Rzeszowa (patron honorowy), Urban Lab Rzeszów, Fabryka Rozwoju i Kariery.

 

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. S. Konarskiego w Rzeszowie

Nazwa projektu: A co ludzie powiedzą?

Rodzaj projektu: spektakl teatralny

Lokalizacja: Młodzieżowy Dom Kultury

Termin finału: luty/marzec 2020 (projekt nie doczekał się realizacji z uwagi na wystąpienie pandemii wirusa SARS-CoV2)

To spektakl napisany na podstawie powieści Philipa Kinga "See How They Run" oraz scenariusza filmu "Keeping Mum" napisanego przez Nialla Johnsona i Richarda Russo. Akcja powieści rozgrywa się w  jednej z małych, angielskich wiosek, w domu pastora. Pastor wraz z żoną oczekują ślubu swojej córki, który ma się odbyć już następnego dnia, w związku z tym, że goście zaczynają zjeżdżać się już wcześniej, żona pastora organizuje uroczystą kolację, podczas której wszyscy mają poznać narzeczonego córki pastora. Ten ślub to wielkie zmiany w życiu każdego z bohaterów, pastor oczekuje przeniesienia wraz z rodziną do większej parafii w centrum miasta, w którym ma piastować wysokie stanowisko, ale czy je otrzyma, to zależy od tego, jak się zaprezentuje podczas uroczystości weselnej, w której obecnością zaszczyci sam biskup. Córka pastora wraz ze swoim kochankiem są podekscytowani wyjazdem na miesiąc miodowy do Francji. Wszystko miało pójść zgodnie z planem, ale w wyniku różnych komplikacji, pojawiają się kolejni bohaterowie z kolejnymi sprawami, wszystko zaczyna wirować i kręcić się dookoła. W pewnym momencie problemy zaczynają wyrywać się spod kontroli. Ta zabawna farsa z drzwiami, z których co chwilę wychodzi ktoś nowy, to szafa pełna tajemnic i niespodziewanych zagadek. To historia, dzięki której przeniesiemy się w świat muzycznych przebojów francuskich, które będą nam przypominały o marzeniu głównych bohaterów. Jak potoczy się ta opowieść? Czy pastor wraz z żoną będą zadowoleni? Czy przeniesiemy się do magicznego miasta zakochanych? A co ludzie powiedzą? 

Grupa projektowa:

 1. Ewelina Nowak
 2. Bartosz Rułka
 3. Jakub Kłodowski
 4. Katarzyna Kiebała
 5. Aleksandra Lęcznar
 6. Katarzyna Pyra
 7. Wiktoria Skiba
 8. Jadwiga Rejman

Opieka ze strony szkoły: Beata Ostasz

 

Zespół Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie

Nazwa projektu: Ratujmy tonącą sztukę

Rodzaj projektu: wystawa interdyscyplinarna + koncert

Lokalizacja: Zespół Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie, al. Rejtana 3

Termin finału: 6 marca 2020, godz. 10:40

 To inicjatywa kulturalna, której celem ma być upowszechnianie dzieł sztuki takich jak utwory muzyczne, obrazy, wiersze, stylizacje modowe propagujące folklor. Poprzez przygotowanie koncertu, który będzie najważniejszym punktem inicjatywy, młodzież pragnie pokazać, że pomimo swojego wieku "potrafi kochać i zarażać miłością". 

Grupa projektowa:

 1. Marta Żak
 2. Emilia Wiktor
 3. Oliwia Anna Rygiel
 4. Roksana Paściak
 5. Ewa Kisiel
 6. Wiktoria Kata

Opieka ze strony szkoły: Anna Sitko-Ciupak

 

Kontakt

Rzeszowski Inkubator Kultury
ul. Jagiellońska 24
35-025 Rzeszów

pon.-pt.:
9:00-20:00

17 853 80 04 fax: 17 853 80 13
Napisz do nas

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.