Rzeszowski Inkubator Kultury - logo

Rzeszowski Inkubator Kultury zainicjowany w ramach Wschodu Kultury, w czerwcu 2013 roku,                           to długofalowy projekt realizowany w murach Estrady Rzeszowskiej. Obecnie Inkubator jest działem edukacji i upowszechniania kultury w Estradzie Rzeszowskiej.

 

Elastyczność, obserwacja i zaangażowanie

Przez ponad dziesięć lat RIK odpowiadał na potrzeby mieszkańców Rzeszowa i elastycznie zmieniał zakres swojej działalności dostosowując go do aktualnych potrzeb odbiorców i zjawisk zachodzących w środowisku kulturalnym Rzeszowa. Czas na kolejne zmiany! Jako twórcy kultury, jej odbiorcy i obserwatorzy prowadzimy różnorodne badania nad dziedzictwem kulturowym. Działania badawcze wspierają rozwój instytucji kultury poprzez generowanie nowej wiedzy, analizę trendów oraz opracowywanie strategii działań, które pozwalają lepiej zrozumieć i promować dziedzictwo kulturowe, a także poznać preferencje odbiorców.

 

Miejsce, ludzie, animacja

Realizujemy szereg działań, projektów oraz własnych inicjatyw, które realizujemy w Rzeszowskich Piwnicach oraz w przestrzeni miasta. Do ich realizacji zapraszamy twórców, artystów specjalistów oraz działaczy kultury. RIK, to miejsce gdzie animacja lokalnej społeczności oraz edukacja idą w parze. Skupiamy się również na profesjonalizacji działań oraz kadry kultury w Rzeszowie. Chcemy rozwijać twórczy potencjał miasta.

 

Kultura, sztuka, miasto!

Naszym celem jest inspirowanie, angażowanie i wsparcie lokalnej społeczności w rozwoju jej kreatywności i wzajemnej integracji. Aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym, przyczynia się do tworzenia lepszego i bardziej wspierającego środowiska dla sztuki i kultury. Zajmujemy się również dokumentacją i popularyzacją kultury i historii miasta.

 

Miejcie na nas oko!

Kontakt

Rzeszowski Inkubator Kultury
ul. Jagiellońska 24
35-025 Rzeszów

pon.-pt.:
9:00-20:00

17 853 80 04 fax: 17 853 80 13
Napisz do nas

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.