Rzeszowski Inkubator Kultury - logo

Drodzy nauczyciele języka rosyjskiego i muzyki!
Serdecznie zapraszam do udziału w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej „Пусть всегда будет солнце”, który odbędzie się 23 marca 2018 r. w Zespole Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Przebieg konkursu:
1. Konkurs odbędzie się 23 marca 2018r. o godz. 9.00 w Zespole Szkół Sportowych
w Rzeszowie.
2. Oceny prezentacji dokona niezależne jury powołane przez organizatorów. W skład
jury wchodzą instruktorzy-muzycy i nauczyciele języka rosyjskiego. Decyzja jury jest
nieodwołalna.
3. Uczestników oceniać będą również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego,
którzy przyznają własną nagrodę.
4. Oficjalne wyniki będą ogłoszone w dniu konkursu, a następnie na stronie internetowej
szkoły: www.lo5.resman.pl

Konkurs Piosenki Rosyjskiej organizowany jest w V Liceum Ogólnokształcącym od 2015 roku i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, jest rozpoznawalny w środowisku szkolnym Rzeszowa i województwa podkarpackiego. 

Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania kulturą narodów zamieszkujących na wschód od Bugu, popularyzacja tekstów literatury rosyjskiej oraz kształtowanie u uczniów postaw otwartości i tolerancji wobec przedstawicieli innych narodów i kultur postaw sprzyjających realizacji zasady pokojowego współistnienia i współpracy między narodami.

Do konkursu mogą zgłaszać się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego. Konkursowym zmaganiom co roku towarzyszy hasło „Zawsze niech będzie słońce”, a celem jest upowszechnianie wśród młodzieży szkolnej najbardziej wartościowych utworów narodów zamieszkujących na wschód od Bugu i prezentacja umiejętności wokalnych młodych wykonawców.

Repertuar jest co roku bardzo zróżnicowany – od tradycyjnych pieśni rosyjskich, poprzez ballady słynnego barda rosyjskiego Bułata Okudżawy, do najnowszych hitów z list przebojów.

Z uwagi na miejsce konkursu – Zespół Szkół Sportowych – widzowie i uczestnicy mogą w przerwie podziwiać popisy akrobatyczne uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Kalendarz

LUTY 2024

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29