Rzeszowski Inkubator Kultury - logo

Kochani, po kilku latach przerwy wracamy z nową energią i radością!
Na start - darmowe, półtoragodzinne zajęcia z gimnastyki śmiechu!

Metoda ta jest dla osób w każdym wieku, nie posiadających żadnego doświadczenia w jodze czy fitnessie! Chcesz się odprężyć, odstresować, wyładować? Po prostu przyjdź! Polecam wygodny strój (będzie trochę ruchu) i pusty żołądek! I weź ze sobą butelkę wody! Maty niepotrzebne, ale przydatne. I koniecznie - przynieś ze sobą pozytywne nastawienie!

Joga śmiechu, to wspaniały sposób na ruch, profilaktykę zdrowotną, odstresowanie się, wypracowanie optymistycznego podejścia do świata i ludzi oraz podtrzymanie kontaktu ze swoim wewnętrznym dzieckiem. Sesja takiej jogi składa się z ćwiczeń śmiechowo-ruchowych (odgrywanie ról), przeplatanych ćwiczeniami oddechowymi, wywodzącymi się z jogi (stąd nazwa). Klimat dziecięcej zabawy, ruch i kontakt wzrokowy sprawiają, że uczestnicy śmieją się bez jakiejkolwiek intelektualnej przyczyny. I na tym właśnie bazuje metoda jogi śmiechu – na teorii, która mówi, że mózg nie widzi różnicy pomiędzy śmiechem prawdziwym, a śmiechem wywołanym, sztucznym! W obu przypadkach organizm jest dotleniony i dostarcza nam to wielu korzyści – poprawia się odporność, usprawniają się wszystkie procesy, zachodzące w ciele, redukowane są hormony stresu i wydzielana jest endorfina – hormon szczęścia. Warunek jest jeden – powinniśmy się śmiać bez przerwy przez minimum 20 minut! Kto tyle się śmieje, dziennie?

Ciekawą częścią każdych zajęć jest relaksacja, która ma za zadanie wyciszyć nas, uspokoić i ugruntować energię śmiechu, którą wspólnie wytwarzamy podczas prawie godzinnych sesji śmiechu. Często taką relaksacją jest grupowa medytacja lub taniec ugruntowujący.

Klikaj "Wezmę udział" i przybywaj!!!
Świetnie, świetnie, hej!

 

Parę słów o mnie...
Trenerka jogi śmiechu, tańca i ruchu terapeutycznego, life i spiritual coach, dyplomowana psycholożka biznesu, dziennikarka i pisarka. Ewo-lucjonistka Konserwatywna Relacji.
Zapraszam na mój profil: @Ewa Gyurkowich Giurkowicz

Przeciwwskazania:
Niedawno odbyte operacje chirurgiczne, skłonność do padaczki, przepukliny i poważne choroby serca i układu oddechowego.
Jeśli chorujesz i leczysz się na jakąś przewlekłą chorobę wspomnij proszę o tym przy zgłoszeniu na warsztat. Polecamy skonsultowanie sprawy z lekarzem w wypadku wątpliwości, wystarczy powiedzieć, że to są zajęcia aerobowe z przedłużonymi okresami śmiechu.

Kalendarz

LUTY 2024

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29