Rzeszowski Inkubator Kultury - logo

Zapraszamy na kolejne autorskie inicjatywy w ramach projektu "Młodzież (dla) Miasta"!!!

„Niemy protest” – tak nazywa się inscenizacja uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie, która jest poświęcona zagadnieniom wpływu Internetu, telefonów komórkowych na świat wartości młodych ludzi. Co było inspiracją do stworzenia takiego scenariusza? Jak twierdzą organizatorzy: „Młodzi ludzie, tacy jak my, osaczeni przez w/w/ pozorne udogodnienia, gubimy swoją tożsamość, często przestajemy być kreatywni. Czasem możemy zapomnieć o swoich bliskich, rodzinie, a czasem zdarza się, że takie osoby zapominają o regularnych posiłkach. Zapatrzeni  w ekran komputera czy telefonu nie jesteśmy w stanie myśleć logicznie i trzeźwo określać sytuacji, w których na co dzień funkcjonujemy. Jednak my, jako autorzy tego projektu, wierzymy, że nasza niecodzienna inscenizacja zmieni świat na lepszy, bo nie da się zawrócić fali rozwoju technologicznego, ale można  skłonić do myślenia”. Spektakl łączy w sobie różne dziedziny sztuki: muzyka, obraz, pantomima. Autorzy projektu chcą w ten sposób dotrzeć do gimnazjalistów z Rzeszowa. Finał będzie można obejrzeć już w piątek 24 lutego 2017 r. o godzinie 9:40 w Zespole Szkół nr 2 im. T. Rejtana przy al. T. Rejtana 3.

Natomiast w sobotę 26 lutego zapraszamy do galerii Nowy Świat na koncert charytatywny na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Kundelek”. Inicjatywę realizacji podjęła grupa uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie. Podczas koncertu będzie można zobaczyć występ zespołu Muzyczny Zaułek, MiK Acoustic, Charza oraz występ Dawida Kusika. Zostaną zaprezentowane vlogi, które przybliżą losy bezdomnych zwierząt. Celem Akcji Charytatywnej jest przede wszystkim pomoc zwierzętom oraz zachęcenie do adopcji czworonogów - zapewnienia im miłości i godziwych warunków życia. Podczas Koncertu odbędzie się zbiórka karmy oraz artykułów dla zwierząt, które zostaną przekazane Schronisku dla bezdomnych zwierząt „Kundelek”.

Partnerami projektu „Młodzież (dla) Miasta” są w tym roku Wydział Edukacji Urzędu  Rzeszowa oraz Komisja Kultury i Promocji Rady Miasta Rzeszowa. Projekt jest też objęty honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz patronatem medialnym Polskiego Radia Rzeszów, Radia Centrum, Radia Feniks, Gazety Codziennej „Nowiny” oraz portalu nowiny24.

 „Młodzież (dla) Miasta” to półroczny projekt edukacyjno-kulturalny, realizowany cyklicznie przez Estradę Rzeszowską w ramach działalności Rzeszowskiego Inkubatora Kultury od 2013 roku. Uczniowie szkół średnich są szkoleni, a następnie pod doświadczonym okiem organizatorów i opiekunów realizują własne (autorskie) inicjatywy kulturalne na terenie szkoły i/lub jej okolicy. Na przygotowanie do działań składa się cykl warsztatów kompetencyjnych, prowadzonych przez doświadczonych animatorów kultury oraz wsparcie merytoryczne przez cały czas trwania projektu. Opiekunami merytorycznymi są rzeszowscy studenci. Głównym celem projektu jest aktywizacja i rozwój podkarpackiej młodzieży poprzez przygotowanie jej do samodzielnej realizacji pierwszych inicjatyw w dziedzinie kultury.

Harmonogram projektu:

  • Październik:

– rekrutacja uczniów

– rekrutacja studentów

  • listopadgrudzień warsztaty dla uczestników projektu
  • listopad – luty  spotkania edukacyjne z przedstawicielami instytucji kultury
  • grudzień – luty – realizacja projektów kulturalnych i społecznych
  • marzec – podsumowanie projektu, ewaluacja uroczysta gala i wręczenie nagród za realizację projektów

Kalendarz

KWIECIEŃ 2024

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.